Sık Sorulan Sorular

STATİK VOLTAJ REGÜLATÖRLERİ nedir?

VOR Statik voltaj regülatörleri mikroişlemci kontrollü, yüksek hızlı yarı-iletken teknolojisine sahip voltaj kontrol, koruma ve yönetim cihazlarıdır.
VOR Statik voltaj regülatörleri, hızla gelişen ve daha hassas hale gelen endüstriyel cihazların ihtiyaç duydukları doğru voltaj değerini verecek şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede cihazların enerji ihtiyaçlarını sürekli, kararlı ve güvenli bir şekilde sağlamaktadır.


KULLANIM ALANLARI
VOR Statik voltaj regülatörleri şebeke voltajının aşırı şekilde düştüğü veya yükseldiği yerler için çok geniş voltaj aralıklarında üretilmektedir. 
Şebeke voltajının  -%60 oranında düştüğü veya +%40 oranında yükseldiği durumlarda bile voltaj düşme ve yükselmelerini 0,0020 sn. içinde değerlendirir ve 500v/sn. hızla düzeltir.
Bu sayede pahalı endüstriyel cihazlarınız, tehlikeli voltaj değişikliklerinden korunduğu gibi, sistemlerinizin yüksek verimlilikte ve kesintisiz şekilde çalışması sağlanır.


TASARIM
VOR Statik voltaj regülatörleri, küçük boyutlu, estetik ve modüler yapılarıyla dünyanın her yerindeki elektrik sistemlerine kolayca bağlanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bus-Bar sistemlerine doğrudan bağlantısı için gereken 
"Bus-Bar Pano Giriş-Çıkış Modülü" opsiyonel olarak eklenebilmektedir.  
VOR Statik voltaj regülatörlerinde standart olarak bulunan LCD gösterge paneli ile giriş voltajı, çıkış voltajı, yük miktarı vb. izlenebilir, arıza ve uyarı bilgileri takip edilebilir. Opsiyonel olarak sağlanan "Uzaktan izleme ve  yönetim yazılımı" ile cihazlara web üzerinden ulaşılabilir.


KORUMA
VOR statik voltaj regülatörleri hem kendi çalışma güvenliği için hem de işletmenizdeki bütün elektrikli cihazların güvenli çalışabilmesi için; yüksek voltaj, düşük voltaj, aşırı sıcaklık, aşırı yük, kısa devre ve faz kesilmesi korumalarına sahiptir. Kullanım esnekliği ve çalışma güvenliği sağlamak için yüklerin doğrudan şebeke voltajına aktarılmasına imkan veren 
"Manuel By-Pass" ünitesi bulunmaktadır.
Giriş ve çıkışlarında termik manyetik sigortalar ile donatılmıştır.

PARALEL YEDEKLEMELİ VOLTAJ REGÜLATÖRÜ NEDİR?

VOR, kritik endüstriyel makine ve ekipmanlara, sürekli, güvenli ve sabit voltaj sağlayan bir AC optimizasyon ve regülasyon ünitesidir. Kararsız şebeke voltajını, tesise özel durumlara göre hesaplanmış olan değere ayarlar.

Paralel Mimari;
VOR voltaj regülatörleri, çıkışları ve girişleri kısa devre edilerek, paralel şekilde çalışabilirler. 16 
adete kadar paralel bağlanabilen üniteler tek bir ünite gibi çalışabilir. Patentli parallel voltaj regülatörü teknolojisiyle senkron, hızlı ve güvenli voltage regülasyonunu sağlarlar. 
Paralel çalışma için her hangi bir ek üniteye veya cihaza gerek yoktur. Eğer regülatörlerden her hangi biri arızalanırsa, kalan üniteler kesinti olmadan paralel şekilde çalışmaya devam edecektir. 

N+1 Yedekleme;
Bir veya daha fazla ek regülatör ile paralel bağlantılı kesintisiz yedeklemeli tam güçte çalışma!
Eğer regülatörlerden biri tamirat veya bakım amacı ile kapatılırsa, kalanlar sistemi beslemeye devam edecektir. Tamir edilen ünite kesintisiz bir şekilde tekrar devreye alınabilir. 

Ölçeklenebilir ve Esnek Dizayn;
İşletmenizin güç tesisine adım adım yatırım yapın. Ölçeklenebilir ve esnek VOR regülatörleri ile, satın-almanızı gelecek planlarınıza göre yapmayın.
Sadece şu andaki güç ihtiyaçlarınıza yatırım yapın. Başlangıç aşamasında, toplam sistem gücüne veya ünitelerin sayısına karar vermenize gerek yok. Sadece tek bir ünitenin güç oranına karar verin sonra daha fazla güce ihtiyaç duyduğunuzda yeni bir regülatör ile sisteme ekleme yapabilirsiniz.  Daha az güce ihtiyaç duyduğunuzda, regülatörleri basitçe kapatabilirsiniz. Kapasitenizi ve verimliliğinizi ölçeklenebilir ve esnek VOR üniteleri ile yönetin.

ENERJİ TASARRUF ÜNİTESİ NEDİR?

VOR-ES Voltaj Kontrol ve Enerji Tasarruf üniteleri; artan enerji maliyetleri ve elektrik üretiminin çevreye verdiği zararlar dikkate alınarak, işletmelerin yıllık elektrik tüketimlerini azaltmak üzere tasarlanmış, yüksek verimli enerji tasarrufu ve voltaj optimizasyonu cihazlarıdır. VOR-ES Voltaj Kontrol ve Enerji Tasarruf üniteleri; fabrikalar, hastaneler, kamu binaları, evler, çiftlikler, inşaatlar vb. gibi birbirinden tamamen farklı özelliklere sahip binlerce farklı kullanıcının aynı anda yararlandığı şehir şebekesinden aldığı düzensiz elektriği, sadece sizin işletmenize ve kullandığınız elektronik cihazlara uygun şekilde optimize eder. Bu sayede hem sistemlerinizi en yüksek verimlilikle kullanmanıza imkân sağlar, hem de bu sırada ödeyeceğiniz elektrik faturasını en düşük düzeye getirir. Size ve işletmenize özel bu çözümü oluşturmak için üretim öncesi ve kurulum sonrası olmak üzere iki aşamalı bir ölçüm ve analiz sürecini titizlikle yürüten teknik personelimiz, işletmenizin enerji maliyetini %10 ile %25 arasında düşürmeyi hedeflemektedir.

En yeni voltaj optimizasyon teknolojisi ile çalışan VOR-ES Voltaj Kontrol ve Enerji Tasarruf üniteleri, tamamen yarı iletken teknolojisiyle üretilmiştir. İçerisinde periyodik bakım gerektiren veya zamanla aşınıp değiştirilmesi gereken hiçbir parça yoktur. İşletmenizde kurulduktan ve en iyi çalışma koşulları için ayarlandıktan sonra, işletmenizin elektrik sistemi değişmediği sürece kontrol edilmesi veya bakıma alınması gerekmez.
Voltaj Kontrol ve Enerji Tasarruf üniteleri yalnızca elektrik faturalarını düşürmez, aynı zamanda bütün elektronik cihazlarınızın daha uzun ömürlü ve daha verimli çalışmalarını da sağlar. Ayrıca şebeke hatlarında oluşabilecek voltaj yükselmeleri ve elektriksel gürültülerin cihazlarınıza zarar vermesini de önler.

AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ NEDİR?


FLT DC Güç Kaynakları, mikroişlemci kontrollü kartlarla üretilmiş olup, elektronik kartlarla modüler yapıya sahiptir. Kontrol ve ayarlama sistemi tristör-diyot teknolojisyle gerçekleşmektedir. Aşırı akım, yüksek voltaj, aşırı sıcaklık, kısa devre ve akım sınırlama gibi koruma sistemleri mevcuttur. Ayrıca FLT Akü Şarj cihazlarında DC Çıkışta endüktör bulunmaktadır. Giriş ve çıkış bağlantıları kabin içinde olup, uygun değerli sigortalarla korunmaktadır.

KULLANIM ALANLARI
Gemi ve yatlardaki haberleşme ve alarm devrelerinde, işyeri ve konutlardaki güvenlik sistemlerinde, petrokimya endüstrisi ve güç elektroniği uygulamalarında, okulların eğitim ve deney laboratuvarlarında, fabrikalardaki 
test laboratuvarlarında ya da DC gerilimle beslenen elektronik cihazların besleme sistemlerinde kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. 
Yüksek deşarj akımlarında kısa periyotlarda açma-kapama yapılmasına olanak sağladığı için acil aydınlatma, alarm, haberleşme devreleri, galvaniz ve alüminyum eloksal tesisleri, petrokimya endüstrisi ve güç elektroniği uygulamalarında uygun çözümler sağlar. 

TRANSFORMATÖR NEDİR?

ETR transformatörler 1 KVA - 500 KVA güç aralığında olup, yıldız, üçgen ve istenilen faz açısında 1 veya 3 faz olarak müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak üretilmektedir. Vakum altında laklanarak fırında kurutulan transformatörler, uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Endüstriyel uygulamalarda kullanılmak için üretilmiş faz açısı ve/veya faz sayısı değiştirilebilecek yapıda özel dizayn ve bağlantıda transformatörlerdir.

KULLANIM ALANLARI
Tıbbi cihazlar, CNC tezgâhları, kesintisiz güç kaynakları, gemiler, tersaneler, metal işletme tesisleri, doğrultucu ve akü şarj üniteleri ile her türlü makina besleme katlarında güvenle kullanabilirsiniz. İzolasyon, voltaj değiştirme, faz sayısı değiştirme ve filtreleme amacı ile kullanılabilir.